קצת תיירות בקפריסין


מעבר היותה של קפריסין מרכז פיננסי מוביל באירופה, קפריסין היא גם יעד תיירותי מעניין שנמצא במרחק קצר מאד מחופי ת"א ולפיכך, ישראלים רבים מוצאים בקפריסין יעד תיירותי מרתק.
אז מה יש לעשות שם?
במבט ראשון, הנוף הקפריסאי דומה מאד לנוף הארץ ישראלי עם אקלים ים תיכוני דומה שמשפיע על הצמחיה ועל בעלי החיים באי, אך לאחר סיור קצר על אדמת קפריסין, תתחילו להרגיש את ניחוח יוון מתובל בהשפעות תורכיות שמגיעות מהצפון.

לתייר הממוצע, קפריסין מציעה שפע של הצעות בילוי, מחופים מרהיבים, יערות רחבים, אטרקציות ימיות, ארכיאולוגיה והיסטוריה מרתקת וסיורים במוזיאונים.

ברכס הרי הטרודוס שנמצאים במרכז קפריסין ניתן במהלך הקיץ לבצע טיולים רכובים בג'יפים וטיולים רגליים ובחורף, חופשת סקי וטיולי שלג. החופים בקפריסין הם מהיפים ביותר בים התיכון וחלקם הגדול נמצא ממש בתוך הערים הגדולות, לרנקה, לימסול ופאפוס.
בקפריסין ניתן ליהנות גם מספארי צלילה במספר מועדוני צלילה נחשבים המובילים לטיולים תת מימיים בספינות טבועות ובלגונות יפות ואף ממסעות דייג במים עמוקים.

האוכל בקפריסין מהווה גם הוא אטרקציה נפרדת בעיקר בעשרות טברנות בסגנון יווני קלאסי שפזורות בכל הערים בקפריסין. שמן זית, ירקות טריים בשר כבש וטלה ויוגורט עיזים משובח, ילוו כל ארוחה מקומית. בנוסף, עשרות האזרחים הזרים שהגיעו לאי בשנים האחרונות בעקבות ההתפתחות הכלכלית, החלו לפרנס גם מסעדות בסגנות אחרים וכיום בערים הגדולות ניתן למצוא מסעדות איכותיות מכל הסגנונות.

ביקור קצר בקפריסין יוביל אתכם למסע המשלב היסטוריה רבת שנים, ארכיאולוגיה מרשימה, נופים עוצרי נשימה ואוכל טוב. המקומיים ידועים בקבלת האורחים שלהם ובנחמדות יוצאת הדופן, שבשילוב עם רוב של אנשים מדברי אנגלית, הופכים את הביקור הקצר בקפריסין לחוויה מלאת ריגושים.