הקמת חברה בקפריסין

רישום חברה בקפריסין הפך לטרנד כלל עולמי ובעיקר לטרנד ישראלי. השירות האיכותי, מס החברות הנמוך, שירותי הבנקאות המעולים והשליטה הקלה הנעשית דרך הארץ, הופכים את קפריסין למעצמת חברות זרות.
בקפריסין ניתן לרשום סוגים שונים של חברות המובדלות בינהם בעיקר בסוג הבעלות שלהם: חברות ציבוריות, חברות פרטיות וחברות שותפות וחברות ללא מטרת רווח. הסוג המעניין יותר הם החברות הפרטיות שיכולות להיות רשומות כחברות תושבות קפריסין (Resident) או חברות אופשור (Non-Resident). בשני המקרים הבעלות על החברה יכולה להיות של אזרחים זרים או חברות זרות.
ע"מ לרשום חברה תושבת קפריסין, יש צורך בדירקטור קפריסאי ומזכיר חברה תושב קפריסין שיכול להיות אדם פרטי או חברה אחרת שתפקידה להיות המזכירה של החברה החדשה. חברה תושבת קפריסין משלמת 10%מס חברות קבוע והמינימום של בעלי המניות המורשים הוא 1.

חברת "אוף שור" – offshore מוגדרת כחברה קפריסאית לכל דבר ועניין המוחזקת על ידי אזרחים שאינם תושבי קפריסין ועסקיהם הם בעיקר מחוץ לקפריסין. מטרות החברה חייבות להיות מצויינות בתזכיר החברה שמוגש לרשם החברות בקפריסין.
הון המניות של החברה בקפריסין חייב להיות מבוטא ביורו וההון המינימלי של חברות קפריסאיות בד"כ עומד על 2000 יורו. סוגי המניות הבאות מותרות: מניות רשומות, מניות בעלות ערך נקוב, מניות בכורה, מניות ניתנות לפדיון ומניות ללא זכות הצבעה. חשוב לציין שלא ניתן להשתמש במניות למוכ"ז.
חשוב לזכור שחברת אופשור בקפריסין אינה יכולה לסחור עם יחידים או חברות בקפריסין מלבד תחזוקה של משרדים או שירותי בנקאות ושירותים מקצועיים.

פרטי הדירקטורים ובעלי המניות פתוחים לעיון הציבור ומופיעים ברישומים של רשם החברות אך למפשים דיסקרטיות ניתן להשתמש בנאמנים שיחזיקו את החברה. לממהרים מביננו שלא חשוב להם שם החברה, ישנה אפשרות לרכוש חברת מדף בקפריסין שהיא למעשה חברה שהוקמה בעבר והוקפאה והתהליך של החלפת הבעלות על החברה הינו מהיר ופשוט יותר.
לפרטים נוספים על רישום חברה בקפריסין – פנו אלינו.