טיפים לנוסעים לקפריסין

קפריסין הנמצאת בשכנות לישראל, חולק איתנו דברים רבים בעיקר בתצורות הנוף הארץ ישראלי, הצמחייה, מגוון בעלי החיים, האקלים, החמימות התרבותית וגם קצת מעולם הקולינריה הים תיכונית. לנוסעים לקפריסין לענייני עבודה, כדאי לשלב גם טיולים וסיורים באי הקטן והמפתיע של קפריסין. להלן כמה המלצות וטיפים לנוסעים לביקור קצר בקפריסין.

אוכל ושתייה:

אל תוותרו על ביקור בטברנה קפריסאית אותנטית. הטברנות של קפריסין מזכירות במעט את הטברנות של יוון והמוזיקה המושמעת במקומות אלו משתלבת היטב עם האוזו המושאל מרחובות יוון השכנה ועם משקה הזיווניה הקלאסי שהוא מעין שיכר שזיפים חזק. קפריסין ידועה בנקניקים המיושנים שלה וברחבי האי רצוי להתענג על כמה פרוסות של נקניקים המוגשים בנדיבות (חלקם לא כשרים).
ה"צאמארלה" זהו בשר עיזים מיובש במלח ושמש והורטב מחדש ותובל באורגנו או זעתר, מעבר לכל הבשרים המעושנים למינהם , אפשר למצוא במטבח הקפריסאי אוכל ים תיכוני קלאסי השואב השראה מהמטבח היווני (מוסקה, ממולאים, סופלאקי), מהמטבח התורכי ומהמטבח האיטלקי (פסטות, שמן זית, מאכלי ים).
מכיוון שקפריסין סובבת ים, מן הראוי שאוכל יתבסס גם על מוצרים מן הים, לכן אפשר למצוא בעיירות רבות על קו החוף של קפריסין מסעדות דגים טריים, מאכלי ים וקציצות דגים מהטובות שתטעמו  (הרבה יותר טוב מהגפילטע של פסח)

תחבורה והשכרת רכב בקפריסין:
אם בחרתם להסתובב בעיקר במרכזי הערים הגדולות, אפשר ולפעמים רצוי לנסות להשתמש בתחבורה הציבורית. רכבת תחתית אמנם אין עדין בקפריסין אבל רשת האוטובוסים תוביל אתכם בנוחות כמעט לכל מקום. שימו לב שבחודשי החורף האוטובוסים עובדים עד סביבות השעה  18:00 כדאי לבדוק האם הנתון עודכן ואם ברצונכם להסתובב בין הערים, התחבורה הציבורית לא כ"כ מומלצת.
השכרת רכב בקפריסין היא תמיד אופציה הנוחה ביותר למעט הסתובבויות בערים כמו לרנקה, לימסול וניקוסיה  שם תיתקלו תמיד בבעיות חנייה ותאלצו לשלם לחניונים מקומיים. אל תשכחו, הנהיגה בקפריסין הינה בצד שמאל של הכביש (בניגוד למה שמוכר מישראל) ולוקח זמן להתרגל לעניין  בעיקר בפניות ימינה ושמאלה בצמתים. בין חברות השכרת הרכב ישנם חברות בינלאומיות וחברות מקומיות שברוב המקרים יספקו מחירים נוחים יותר מאשר החברות הגדולות. – אל תשכחו לקרוא את סעיף ביטוח הרכב ובעיקר את הנושא של השתתפות עצמית במקרה של תאונה (לפעמים המחירים מופקעים בכוונת תחילה).
מוניות הם תמיד דרך נוחה אם כי עלולה להיות מעט יקרה במידה ואתם מתכננים טיולים מחוץ לערים הגדולות.

בטיחות