מחכים לבחירות בקפריסין

שרי האוצר של גוש  האירו צפויים לאשר את חבילת החילוץ לקפריסין בתחילת מרץ, במקום בסוף ינואר הקרוב, וזה בעיקר בשל הבחירות לנשיאות שיערכו בפברואר הקרוב.

הנציב הכלכלי של האיחוד האירופי הציע בזמנו כי שרי גוש האירו יגיעו להחלטה בעניין קפריסין "בבוא העת" אך ראש ממשלת לוקסמבורג הציע כי ה-10 לינואר יהיה תאריך נוח לפתיחת שיחות החילוץ. בעלי אינטרסים רבים ביקשו  לדחות את הטיפול בעניין כנראה בשל הבחירות הקרובות בקפריסין שיערכו ב-17 לפברואר 2013

קפריסין היא המדינה החמישית באירופה שביקשה "חילוץ" וזאת בעיקר בשל הקשר ההדוק של כלכלתה עם כלכלת יוון שהתרסקה. שר האוצר של קפריסין ואסוס שירלי, הודיע כבר בסוף השנה שעברה כי מדינתו קרובה מאד להשגת הסכם חילוץ ע"ס של כמה מיליארדי יורו לערך, אך פוליטיקאים מגרמניה טירפדו הסכם זה בשל דאגתם מחוקי הלבנת ההון של קפריסין והם דורשים הידוק חוקים אלו כתנאי לקבלת כספי החילוץ.

buy kamagra online

ממשלת קפריסין קיבלה על עצמה חבילת קיצוצים נרחבים, העלתה את המע"מ ב 2% ושוקלת הגדלת מס הכנסה, מיסי השקעות ומס רכוש (אך לא מס חברות בקפריסין) כל זה כתנאי לקבלת החילוץ שמוערך ב-12 עד 15 מיליארד יורו

שרי האיחוד האירופי יחכו כמו כל שאר חברי האיחוד לבחירות בקפריסין ורק לאחר כינון ממשלה חדשה שמקווים שתהיה יותר ימנית, יוחלט על ביצוע ההסכם.